null
ТОВ «ЛМЗ» об’єднує в собі 7 підрозділів: ФСЛЦ, ФЧЛЦ, РМЦ №1, РМЦ №2, РМЦ №3, ЦМК, ЦВВ.

Кожному підрозділу притаманні свої особливості стосовно екології, в кожному підрозділі працює багато наших людей і нам не байдуже, яким повітрям ми дихаємо.

Одна з головних цілей і обов’язків нашого відділу- це покращення якості повітря на робочих місцях і в місті, впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин та відходів виробництва.

Для вирішення цих питань існує багато способів, нижче викладено деякі з них.

  • Цеха нашого підприємства обладнані газоочисними установками (скорочено ГОУ) у кількості 51 одиниця, на які розроблені інструкції по експлуатації. Ці установки уловлюють пил та шкідливі домішки з газоповітряної суміші, що утворюється від працюючого технологічного обладнання з ефективністю до 97%.
  • В цехах нашого підприємства постійно проводиться перевірка газоочисних установок. Дуже важливо, щоб під час експлуатації ГОУ працювали належним чином, надійно, ефективно і безперервно, бо від цього залежить якість повітря на робочих місцях та ззовні цеху. Проводиться контроль того, щоб ГОУ працювали безперебійно і безпечно, були зблоковані з роботою технологічного обладнання. Слідкуємо, щоб ГОУ працювали з високим ступенем очистки, контролюємо відповідність фактичних параметрів роботи ГОУ проектним параметрам, або параметрам, які одержані по результатам пуско-налагоджувальних робіт. Щороку ми проводимо перевірку ефективності роботи ГОУ і для цього залучаємо сертифіковані лабораторії, які мають ліцензію на право проводити таки лабораторні виміри.
  • Також ми слідкуємо, щоб ГОУ працювали без порушення герметичності та з надійним ущільненням газоходів, апаратів очистки, димососів, вентиляторів, укриття конвейерів та місць перевантаження (пересипання), отворів для вимірювання. Необхідно, щоб двигуни вентиляторів та димососів працювали справно та безперебійно, щоб не було скупчення та злежування пилу в комунікаціях, газоходах та апаратах очистки ГОУ.

Важливо:

За цими всіма параметрами здійснюється нагляд, проводяться аудити підрозділів. За результатами цих аудитів складаються приписи і передаються керівництву підрозділів. Вказані невідповідності швидко виправляються.

Основними забруднюючими речовинами атмосферного повітря, які утворюються у процесі роботи підприємства, є:

оксид вуглецю (близько 41%)


речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (близько 30%)


оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту (близько 18%)


діоксид сірки (діоксид та триоксид) в перерахунку на діоксид сірки (близько 5 %)


неметанові леткі органічні сполуки (близько 7,5%)


метали та їх сполуки (близько 3,5%)


метан, бенз(а)пірен, фтор та його сполуки, хлористий водень та синільна кислота, вклад якої складає менше 1%


Також в викидах є парникові гази: азоту (1) оксид [N2O] та вуглецю діоксид.

Під час господарської діяльності нашого підприємства утворюються такі види відходів, що можуть передаватись на реалізацію чи утилізацію іншим підприємствам:

Номенклатурна назва відходу Середня кількість утворення відходу за рік, т Номенклатурна назва відходу Середня кількість утворення відходу за рік, т
Відпрацьовані масла 5,300 Пил абразивно-металевий 4,513
Шлам відпрацьованої мастильно-охолоджуючої рідини 2,76 Склобій 4,150
Промаслені матеріали 7,573 Макулатура 1,504
Замаслені тирса, пісок 1,980 Утиль 0,315
Карбід кремнію зелений 64С 0,659 Відходи деревини (на видалення) 21,100
Електрокорунд білий 25А 0,848 Відходи гуми 0,605
Електрокорунд норм. 14А 0,006 Шини відпрацьовані 0,829
Електрокорунд норм 0,174 Відходи лакофарбових матеріалів 0,032
Шлак зварювальний 41,820 Шлак кольорової виливки (бронзи) 8,317
Шлак від фасонної виливки (ливарний) 308,330 Вогнетривкий брухт 190,860
Шлак флюсовий від наплавлювальних верстатів 35,830 Пил чищення аспіраційного повітря дільниць обрубки та сумішеприготування 36,850
Відпрацьована формувальна суміш (горіла земля) 19340,520 Шлам ливневих стоків 0,100

Важливо:

Відповідно до вимог Податкового кодексу України наше підприємство щокварталу здійснює нарахування екологічного податку за розміщення відходів на території структурних підрозділів ТОВ “ЛМЗ” та екологічного податку на викиди в атмосферу шкідливих речовин, а також веде облік та складання звітностей з управління відходами.

Вчасно отримуємо та переоформляємо дозвільну документацію, яка необхідна для здійснення господарської діяльності нашого підприємства.

ТОВ «ЛМЗ» має виробництва та технологічне устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів, що дозволяє зменшити викиди забруднюючих речовин у повітря та зменшити кількість відходів. Також наше підприємство оновлює технологічне обладнання (верстати) на більш сучасне, при роботі якого відсутні викиди забруднюючих речовин у атмосферу. Наприклад встановлено нові верстати, які в якості охолоджуючої речовин використовують рідину на основі води, наприклад «УНИЗОР-М», яка не виділяє забруднюючих речовин.

ЗВІТ з післяпроєктного моніторингу ТзОВ «Ливарно-Механічний завод»

Звіт розрахунок шуму 2024

Серед наших досягнень:
в ФСЛЦ

виконали реконструкцію ділянки виробництва відливок з технологїї формування пісчано-глиністих сумішей на технологію холодно-твердіючих сумішей (ХТС) з установкою трьох змішувачів продуктивністю 10 т/год, 20 т/год. та 40 т/год. *

в РМЦ№2
(джерело викидів № 251451)

провели модернізацію токарно-карусельного верстату з ПМО, в результаті якої плазміну різку металу з верстата прибрали і залишилася тільки механічна обробка. Викиди забруднюючих речовин відсутні, джерело викидів анульовано.

в РМЦ№1

для зменшення та мінімізації викидів забруднюючих речовин проводиться вдосконалення обладнання та технологічних процесів (виведення з експлуатації обладнання, що не потрібне, таке як ванни знежирення та піч № 1 для нагрівання вкладишів).

*Це вдосконалення технології дозволяє повторно використовувати відпрацьовану формувальну суміш (горілу землю), тим самим зменшуючи кількість відходів і затрати на податки за зберігання відходів і сировину для формувальних сумішей.

Нашим підприємством передбачається і надалі впроваджувати найкращі доступні технології виробництва, особливо такі, що не потребують надмірних витрат, але найбільш ефективні з точки зору попередження, мінімізації або нейтралізації забруднення.

Згідно із своєю екологічною політикою наше підприємство зобов’язується:
  • розробляти екологічну стратегію на основі найкращих наявних технологій та методів управління екологічною безпекою з урахуванням інтересів суспільства та можливостей підприємства;
  • виконувати екологічні програми для поступового покращення екологічних показників та досягнення екологічних стандартів;
  • продовжувати поетапну адаптацію Кіотського протоколу, впроваджувати енерго- та ресурсозберігаючі технології;
  • проводити поетапну адаптацію екологічних вимог до Європейських стандартів;
  • раціонально і ефективно використовувати надра та земельні ресурси;
  • підтримувати відкритість екологічної інформації та співпрацю з усіма зацікавленими сторонами для прийняття рішень в області охорони навколишнього середовища;
  • постійно вдосконалювати систему екологічного менеджменту для зниження значущості екологічних аспектів;
  • демонструвати прихильність керівників усіх рівнів до виконання екологічної політики, дотримання законодавчо-правових актів і створенню умов по виконанню екологічних цілей та задач;
  • забезпечувати екологічну обізнаність та загальне залучення до економічної діяльності співпрацівників підприємства.